ATV’nin Fenomen programı Müge Anlı ile Tatlı Sert’te 10 Kasım günü işlenen bir cinayet gündeme oturdu.

Afyonkarahisar Evciler ilçesi Fatih Mahallesi’nde bulunan evlerinin bahçesinde 62 yaşındaki Melihat Tunçel boğazı kesilmiş şekilde ölü olarak bulundu.

Cesedi bulan kızı Münüre, sabah annesine kahvaltı hazırlamak için uyandığını,demir kapının sürgüsünü açık olduğunu gördüğünde bahçeye çıkıp annesinin cesediyle karşılaştığını anlattı.

Olaydaki en ilginç ayrıntı Melihat Tuncel’in yatağının yastıklarla doldurulup orada birisi yatıyor izlenimi verilmesiydi.Bir diğer çarpıcı detay ise Melihat Tuncel’in kesiklerine tampon yapılmaya çalışılmış olmasıydı.

Programdaki donuk ve şüpheli haliyle dikkat çeken Münüre,o gece hiçbir şey duymadığını ve kimseden şüphelenmediğini belirtti ve annesinin daha önce intihar girişimleri olduğundan bahsetti .

Münire’nin çelişkili ifadeleri izleyicilerin gözünden kaçmadı.

Akla 28 Nisan 2012 tarihinde Kayseri’ de meydana gelen Pembe Boraze cinayeti geldi.Pembe Boraze de aynı Melihat Tuncel gibi boğazı keşilmiş şekilde ölü bulunmuştu.Olayda Pembe Boraze’nin, torunlarının mahallede dedikodusunu çıkardığı gerekçesiyle öldürüldüğü iddia edilmişti.Bu iddialar üzerine Pembe Boraze’nin gelini Songül Boraze ile torunları Fadime Boraze ve Rukiye K. gözaltına alınmış ve duruşmalar devam etmekteydi.Karar duruşması görüldü ve mahkeme heyeti, tutuklu sanık Fadime Boraze’ye ‘üst soydan akrabayı kasten öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırdı.

Bu olayda da cinayetin maktülün kızı Münüre tarafından işlendiği düşünülüyor.Sizin için birkaçını derledik

 

Olayın takipçisi olmaya devam edeceğiz.