Hamile olduğunuzda aklınıza gelen sorulardan bir tanesi de bebeğin cinsiyetinin ne olacağını düşünmektir..Paylaşacağımız yazının bir bilimsel dayanağı olmasa da deneyimler ve tecrübeler sonucu sonuçların doğruluğu var gibi gözüküyor.Kız olsun erkek olsun, hepimizin ilk temennisi sağlıklı ve hayırlı bir evlat olmasıdır. Fakat özellikle anneler, karınlarında nasıl bir canlının büyüdüğünü, kız mı erkek mi olacağını, tipinin nasıl olacağını, kime benzeyeceğini çok merak ederler. Halk arasında meşhur bir söz vardır, ye ekşiyi doğur Ayşe’yi ye tatlıyı doğur atlıyı diye.
Gelin hep beraber yazımızı okuyalım.İyi eğlenceler 🙂

1. ERKEK BEBEK BELİRTİLERİ

TEKRAR HATIRLATMAKTA FAYDA VAR YAZIMIZ BİLİMSELLİK İÇERMEZ..

Erkek bebek bekleyen annelerin canı genelde tatlı gıdalar çeker. Hamilelikte canı et istemekte erkek bebek beklediğinizin belirtilerindendir.

Tecrübeler ışığında erkek bebek beklediğinize dair belirtiler ise şu şekildedir:

1. Gebeliğinizin ilk dönemleri rahat geçiyorsa bulantı sorunu yaşamıyorsanız

2. Karın bölgeniz sivri gözüküyorsa

3. Tuzlu gıdaları canınız çekiyorsa

4. Et türü şeylere aşeriyorsanız

5. Ellerde kuruluk varsa

6. Eşinizde sizle beraber kilo alıyorsa

7. İdrarınız parlak sarıysa

8. Baş ağrıları yaşıyorsanız

9. Ayaklarınız hamile kalmanızdaki öncekine nazaran daha soğuksa.

10. Erken hamilelikte mide bulantısı hissetmediyseniz

11. Bebeğinizin kalp atışı dakikada 140 atıştan daha azsa

12. Ön tarafınızdan daha çok kilo aldıysanız

13. Beliniz basket topu gibi görünüyorsa

14. Aerolarınız çok kararırsa

15. Daha düşük taşıyorsanız

16. Tuzlu ve ekşi yiyeceklere aş eriyorsanız

17. Proteine aş eriyorsanız-etler ve peynir

18. Ayaklarınız hamilelikten önceki haline göre daha soğuksa

19. Bacaklarınızdaki tüyler hamilelik döneminde daha çabuk uzuyorsa

20. Siz uyurken yastıklarınız kuzeye bakıyorsa

21. Hamilelik size her zamankinden daha iyi bir görüntü veriyorsa

22. Burnunuz yayılıyorsa

23. Alyansınızı göbeğinizin üzerinde tuttuğunuzda yuvarlaklar çiziyorsa

24. Baş ağrılarınız varsa

Hamilelikte erkek bebek belirtileri nelerdir diye sormaya devam edersek, yüz şeklinizin de hamilelik döneminde etkilendiği düşünülür. Karşıdan bakınca burun kısmında biraz genişleme ve yayılma gibi bir durum seziliyorsa o zaman çocuğun erkek olduğuna dair bir işaret olarak görülebilir.

Hamilelik döneminde anneleri en çok zorlayan sorunların başında hızla artan mide bulantısı gelir. Bulantı ve kusma sorunu ise gelenekselleşmiş hamilelik belirtisi olarak her zaman öne sürülen bir belirti olurken, bebek erkekse bu sürecin hamileliğin ilk ayından itibaren başladığı söylenir. Bulantı ve kusma sorununu daha fazla çeken annelerin, gebelik sonunda bir erkek bebek dünyaya getirme şansları daha fazla olacaktır.

Bu konuda yaygın bir inanışa göre kız çocuğuna hamile olan annelerin gebelik süresince daha çirkinleştiği, erkek çocuğa hamile olan annelerin ise daha güzelleştiği söylenir. Ellerimizin kurumasından ve çatlayıp sertleşmesinden çoğumuz hoşlanmayız. Bu durumda yumuşatıcı krem kullanmak sorunu geçici de olsa çözerken, erkek bir çocuğa hamile olan annelerin herkesten daha çok krem tükettiğini söyleyebiliriz. El kuruluğu da bu konuda gözlemlenmiş olan belirtiler arasında yer almaktadır.

2. KIZ BEBEK BELİRTİLERİ

Kız bebeği olacak annelerin gebelikleri sıkıntılı başlar ve ilk dönemlerde anne adayları kolay hastalanırlar, kız bebeği olacak anne adaylarında daha çok kusma ve mide bulantısı sorunu olur.

Bazı kız bebek gebeliklerinde anne adayının saçlarında kırmızı lekelenmeler olur, kız bebek gebeliklerinde anne adayı daha çok tatlı ve meyveler aş erer, anne adaylarının idrarı çok koyulaşır, kız bebek gebeliklerinde anne adayı bütün güzelliğini kız bebeğe verdiği için çirkin görünür.

Kız bebek gebeliklerinde bebeğin kalp atış hızına baktığımızda 140 civarlarında değerler görünür. Kız bebek gebeliklerinde bebek aşağıya doğru yerleşir anne adayının basen ve kalça bölgesinde kilo artışı görülür.

Kız bebek gebeliklerinde anne adayının sağ ve sol göğüsleri arasında fark vardır. Sol göğüs sağ göğse göre daha büyük görünür.

Çikolata, tatlı, şeker aşerme genelde kız bebek bekleyen annelerde görülür. Çikolata ve şekerleme yemek istemek içinizden daha çok geliyorsa muhtemelen kız bebek bekliyorsunuzdur. Bir çok kız annesi hamilelikte tatlıya aşerdiğini bildirirler. Çikolatalar favori gıdalarınızsa, küçük melekleriniz için fırfırlı kız elbisesi dikmeye başlayabilirsiniz.

Milkshakeler kız bebek bekleyen annelerin en çok aşerdiği gıdalardandır. Bunun nedeni içlerinde hem süt hem de şeker bulundurmalarıdır. Milkshake içme teklifine hemen atlıyorsanız, muhtemelen kız annesi olacaksınız

Fena halde peynire bir özlem mi duyuyorsunuz? O zaman kız bebek için isim arayışlarına başlayabilirsiniz; çünkü yüksek ihtimal kız annesi olacaksınız diyebiliriz. Kız bebek annesi çoğu kadın hamilelikte peynir aşerir, peynir de süt ürünlerindendir ve süt ürünleri aşeren anneler genellikle kız evlat sahibi olur.

Yumurtlama döneminde süt ürünlerini tüketen kadınların, kız bebek sahibi olma şansını artırdığı bilinen bir gerçektir. Eğer yine, süt ürünlerine, özellikle süte aşerme varsa, büyük ihtimal kız bekliyorsunuzdur. Canınız süt çekiyorsa, kızınıza pembe patikler örmeye başlayın deriz.

Canınız sürekli hamur işleri mi istiyor, fırının yanından geçerken, dışardan gördüklerinizden ağzınızın suyu mu akıyor, o zaman size bir haber hamur işine aşermek, kız çocuk beklediğinizin belirtilerindendir. Hamur işleri genelde kız bebek sahibi olacak annelerin aşerdiği gıdalardandır.