Duman grubunu pek çok duyup dinlemişsinizdir elbet.Şarkılarıyla bizlerin duygularına eşlik eden,uzaklara götüren bir grup Duman..Solisti ise Kaan Tangöze..Söylediği şarkıları içten ve derin söylemesi ile tanıdık kendisini..Öyle bir şarkısı var ki dinlediğinizde içinizi sızlatacak.Gelin hep beraber okuyalım ”bal” şarkısının hikayesini..

Grubu bilmeyen şarkılarını hiç dinlememiş olan okuyucularımız var ise siz değerli okuyucalarımız için öncelikle bir iki şarkısını paylaşalım..

Gelelim şarkının hikayesine..Duman grubu solisti Kaan Tangöze 2002 yılında bir bar konserine gider.Konsere gitmeden önce ise 6 yıllık sevgisili biricik Ahu ile şiddetli bir tartışma yaşamıştır.

Sevgilisinin hiç bir konserine kaçırmayan Ahu Kaan’ın katılacağı bu konsere gitmemiştir.Kaan ise olan kavgadan pişman..Ahu’yu üzmüş ve belki gelir diye gözleri konser boyunca onu aramakta..ve onun için yazdığı şarkıları ard arda okumakta..

Kaan Tangöze konseri sırasında bir haber gelir..Ahu kendisini asmış ve hayata gözlerini yummuştur.Kaan o günden sonra 15-20 gün boyunca evden adımın atmaz..Bunalıma girmiştir ve kimseyle konuşmamıştır..Ahunun intihar ettiği eve gider evi ateşe verir..ve sevgilisi için yazdığı ”bal” şarkısını bir daha asla söylememeye karar verir..

Aradan zaman geçer ve Kaan tekrar sahneye adım atar..Bir konser sırasında seyircinin ısrarla ‘Bal’ diye tempo tutup şarkıyı söylemesini istemesi üzerine Kaan seyirciye arkasına döner ve gökyüzünü göstererek son kez ‘bal’ şarkısını seslendirir.Bu şarkıyı söyledikten sonra arkasından’haberin yok ölüyorum’ şarkısını ağlayarak seslendirir..

‘BAL’ şarkısının sözleri

Aşkım sen benim canımsın
Kanıma karışmış kanın
Söyle kimlerden kaçarsın
Boşuna durmadan ağlarsın
Yavrum sen benim balımsın
Tadına alışmış canım
Aaah güzel kuşum gir kanıma
Ben zaten sarhoşum
Nerdesin… sevgilim…
Söyle nerdesin bal
Artık benlesin bal
Artık sen benim canımsın
Canlı kalan tek yanımsın…

”BAL” ŞARKISI..