Bursa’da aylar önce korona virüs sebebiyle karantinaya alınan Harmancık ilçesi İshaklar köyünde çok sayıda yaşlı vatandaşımız virüse yakalanmasına rağmen kimse vefat etmedi.Sebebi neymiş hep beraber bakalım..

Harmancık ilçesinin İshaklar köyünde aylar önce koronavirüs vakası görüldü. Çoğunluğu yaşlılardan oluşan köyde pek çok kişi korana virüsüne yakalandı. Köydeki vakalar artınca köy karantinaya alındı. Çoğunluğu yaşlı nüfustan oluşan köylülerden hiç kimse koronavirüsten dolayı hayatını kaybetmedi. Ormanların içinde bulunan ve oksijen deposu olan köyde köylüler tükettikleri her şeyi kendi yetiştirip organik olarak besleniyorlar. Koronavirüse yakalananların iyileşmesi sonucu köydeki karantina kaldırılırken, köydeki hastalığa yakalanan vatandaşlar sağlıklı yaşantısına devam etmekte..

Koronavirüsten köylerinde ölüm olmamasını temiz hava ve sağlıklı beslenmeye borçlu olduklarını ifade eden İshaklar köyü sakinleri, “Köyümüz koronavirüs vakalarının çok olmasından dolayı karantinaya alındı. Köydeki pek çok kişide koronavirüs tespit edildi. Hasta olanların büyük çoğunluğu yaşlılar. Bunlar tedavi olup hepsi sağlığına kavuştu. Virüsten dolayı kimse hayatını kaybetmedi. Köyümüzün havası temiz, suları güzel, yediğimiz ürünleri de kendimiz yetiştiriyoruz. Böyle olunca çok şükür koronavirüsten kimse hayatını kaybetmedi. Korona olduk, ama tedavi de olduk, çok şükür iyileştik. Köyümüzde korona bitti ve karantina kalktı, şimdi sağlıklı şekilde hayatımıza devam ediyoruz” dedi.

İshaklar Köyü Muhtarı Emre Oruç, “Köyümüzdeki vatandaşların yarısından fazlası koronavirüsüne yakalandığından dolayı köyümüz uzun süre karantina altında kaldı. Koronavirüse yakalanan vatandaşlarımızın yarısı 65 yaş ve üzeriydi. Çok şükür 65 yaş ve üzeri hastalarımız olmasına ve hastanede de yatan hastalarımız olmasına rağmen köyümüzde koronavirüsten kimse ölmedi. Biz bunu doğal beslenmeye bağlıyoruz. Köyümüzde oksijen oranı yüksek. Şu an mahallemizde bir tane bile pozitif vatandaşımız kalmadı” şeklinde konuştu.