Hepimiz birçok stand up gösterisi izlemişizdir. Stand up yapan bir başka sanatçı isim ise  Tolga Çeviktir.  Yaptığı  stand up gösterilerinde herzaman Tolga Çevik sahnedir. Fakat öte yandan kamera arkasından Tolga Çeviğe sürekli direktifler veren bir ses vardır. Herkes o sesin sahibini merak etmiştir. Sizde merak  ettiniz değil mi ? 🙂  Bakalım o ses kime ait . 

O sesin sahibi Fırat Doğu Parlak ‘tır. Sizlere Fırat Doğu Parlak hakkında biraz bilgi verelim istedik. 

Yaşamı ve eğitimi :

Fırat Doğu Parlak, 22 Eylül 1975 tarihinde Adana’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi de doğduğu yerde tamamladı. Liseyi bitirdi. Daha sonradan yönetmen oldu.

Kariyeri :

Birçok markanın reklam filminde yönetmenlik yaptı. Kariyerinin dönüm noktası olan, Tolga Çevik’in oynadığı Komedi Dükkanı’nda yönetmenlik yaptı. İlk kez Komedi Dükkanı adlı projeyi hayata geçirdi. Yani yayının patenti ona ait. Geçtiğimiz yıllarda TRT 1’de yayınlanan Mert ile Gert ve ”Cümbür Cemaat” Aile dizilerinin de yönetmenliğini yaptı.

15 Haziran 2011 tarihinde Komedi Dükkanı: Yolun Sonu adlı bölüm ile yayın hayatına son verdi. Programın sonlanmasından bir süre sonra Arkadaşım Hoşgeldin adlı turne ile Türkiye’yi gezen ekip, 2014 yılbaşında yine Arkadaşım Hoşgeldin adlı bir program ile televizyonlara geri dönmüştür. Daha sonra Müdür Ne’aptın ile yollarına devam etmişlerdir. “Sen devam et, ben montajda atarım o kısmı” sözü meşhurdur. Daha sonra Tolgshow programında, Tolga Çevik ile birlikte bir önceki formatlarla aynı şekilde devam etmiştir.

Özel hayatı : 

20 Şubat 2016 tarihinde Belçika’da oyuncu Burcu Kara ile evlenmiştir.  

Takipte Kalın ve Sevgi İle Kalın 🙂