1999 İzmit depreminde yaşananlar gerçekten çok üzücüydü.Resmi raporlara göre 17.480 ölüm, 23.781 yaralanma oldu. 505 kişi sakat kaldı. 285.211 ev, 42.902 iş yeri hasar gördü. Resmî olmayan bilgilere göre ise yaklaşık 50.000 ölü, ağır-hafif 100.000’e yakın yaralı olmuştur.Böylesine bir depremde herkese tekrardan Allah rahmet eylesin diyoruz.Üzerinden onca yıl geçmesine rağmen deprem öncesi ve sonrası olan paranormal olaylar halk içinde dilden dile anlatıldı.Biz de bunları sizler için derledik.Ne kadar doğrudur bilinmez ama ürkütücü oldukları kesin..

 

1. O gece bayanın birisi, doğum için eşiyle beraber bir taksiyle hastahaneye gidiyorlarmış. Taksi tam Eyüp şehitliğinden geçerken doğum sancıları tutan bayan kafasını sağa sola çevirmeye başlamış. İşte tam bu sırada bayanın gözü şehitliğe ilişmiş. Bayan gördüğü manzara karşısında dona kalmış. Bütün şehitler kabirlerinden kalkmış elleri semada dua ediyorlarmış.

 

2. Aynı saatlerde Eyüp Sultan Camisinin önünde taksicilik yapan bazı kişilerin anlattıkları da insanı hayretler içerisinde bırakıyor: “Taksinin içerisinde oturmuş müşteri bekliyordum. Gözüm birden Cami’nin duvarına ilişti. Duvarları nurdan varlıklar kaplamış tutuyorlardı. Mezarlıklarda yatanlar kalkmış hep beraber dua ediyorlardı.”

3. Enkazdan 4 gün sonra çıkan bir çocuğa su ikram etmişler. Çocuk: “Su ve yemek ihtiyacım yok. Yaşlı bir amca bana su da yemek de verdi.”

4. Denizden çok büyük bir ateş topu yükselmiş. Bunu bizzat gören bir arkadaşım vardı. Söylediğine göre deniz ortadan ikiye ayrıldı içinden ateş fışkırdı ve çok büyük bir aydınlıkla deniz geri kapandı. Birkaç saniye bekledikten sonra deprem başladı

5. O gece yıldızlar bir başkaydı. Çoğu insanın anlattığı – sanki elimi uzatsam yıldızları tutacak gibiydim. Hiç o kadar yıldızı bir arada yeryüzüne o kadar yakın görmemiştim hiç elektrik olmamasına rağmen her yeri fazlasıyla aydınlatıyordu.